گروه ایران روسیه سوریه پوتین ایرانی

گروه: ایران روسیه سوریه پوتین ایرانی ایرانی رسانه ای رسانه ها اسرائیل بحران سوریه

گت بلاگز اخبار اجتماعی حراج سلامتی در بازار مکاره پوست و قشنگی

انواع آگهی های تبلیغاتی اغواگرانه در زمینه پوست بر در و دیوار، نه تنها صورت شهر را نازیبا کرده است بلکه صورت ای در هم ریخته و تلخ جهت مشتریانی برجای می گذارد که

حراج سلامتی در بازار مکاره پوست و قشنگی

حراج سلامتی در بازار مکاره پوست و زیبایی

عبارات مهم : انجمن

انواع آگهی های تبلیغاتی اغواگرانه در زمینه پوست بر در و دیوار، نه تنها صورت شهر را نازیبا کرده است بلکه صورت ای در هم ریخته و تلخ جهت مشتریانی برجای می گذارد که به امید رهایی از دست پیر زمانه به آنها متوسل می شوند.

به گزارش ایرنا، عوض کردن هنجارهای ارزشی در کنار تعاریف القایی سلبریتی ها از زیبایی، باعث شکل گیری و رونق بازاری شده است که هر ساله افراد بیشماری را به سمت خود می کشاند تا آن جا که بنا بر آمارهای اعلام شده، کشور عزیزمان ایران به عنوان یکی از 10 کشور متقاضی جراحی های قشنگی در دنیا معرفی شده است است.

جراحی های قشنگی به وسیله پزشکان متخصص که سالیان سال از عمر خود را در جهت کسب علم و مهارت در این رشته صرف کرده اند، به طور عام نتیجه بخش و قابل دفاع است ولی هنگامی که پای نامتخصصان و آرایشگاه ها به این عرصه باز می شود که صرفا دوره های کارآموزی کوتاه مدتی را گذرانده اند، فرجامی جز ازدحام محاکم قضایی و عریضه نویسی علیه سودجویان را به ذهن متبادر نمی کند و مراجعه به این قشر نه تنها قشنگی را از صورت ها می برد بلکه چه بسا از خودبیگانگی را هم به همراه داشته باشد.

حراج سلامتی در بازار مکاره پوست و قشنگی

در حالی که شرکت نظام پزشکی بارها اعلام کرده است دوره های متفاوت آموزشی در حوزه های متفاوت زیبایی، فاقد هر گونه اعتبار و گواهی های صادره بدون وجاهت قانونی هست، این بازار مکاره در کنار تبلیغات اغواگرانه در کشور همچنان پررونق فعالیت دارد.

موضوعی که دکتر «فرهاد هنجنی» رییس انجمن متخصصان پوست کشور عزیزمان ایران و دکتر «محمد ایمانی» متخصص پوست در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا راجع به عواقب آن متذکر شدند و از مردم درخواست کردند که نسبت به انجام هر نوع جراحی قشنگی و فردی که قرار است این کار را انجام دهد تحقیقات کامل انجام دهند تا علاوه بر پیشگیری از صرف هزینه های بسیار، دچار عواقب ناگوار این جراحی ها نشوند.

انواع آگهی های تبلیغاتی اغواگرانه در زمینه پوست بر در و دیوار، نه تنها صورت شهر را نازیبا کرده است بلکه صورت ای در هم ریخته و تلخ جهت مشتریانی برجای می گذارد که

**مراجعه به غیر متخصص، آسیب زا و هزینه بر

افزایش تقاضا هیزم تنور بازار مسابقه در حوزه قشنگی شده است و رشد قارچ گونه کلینیک ها و آرایشگاه های غیر مجاز را در بر داشته است.

رئیس انجمن متخصصین پوست در این باره گفت: متاسفانه تبلیغات گسترده ای در سطح شهر در خصوص انجام فعالیت های قشنگی مانند تزریق ژل، بوتاکس، سولاریوم، لیزر در کلینیک های غیرمجاز، آرایشگاه ها و منازل به صورت زیر زمینی انجام می شود که خطرات زیادی جهت مراجعه کنندگان این مراکز به همراه دارد.

حراج سلامتی در بازار مکاره پوست و قشنگی

هنجنی افزود: در این مراکز غیرمجاز، از دستگاه ها و مواد بی کیفیت و ارزان استفاده می شود و افرادی که اقدام به این اعمال می کنند آموزش و مهارت های مورد نیاز و علمی در این زمینه ندیده اند. در نتیجه، مراجعه کنندگان دچار سوختگی، عفونت و عوارض دیگر می شوند که گاه مجبور به تخلیه مواد از زیر پوست هستند.

رییس انجمن متخصصان پوست اطلاع رسانی و هشدار به شهروندان راجع به عواقب خطرناک مراجعه به غیر متخصصان و همچنین ساختن فرهنگ این عنوان را که هر چیز ارزانی علت بر باکیفیت بودن آن نیست، راهکار پیشگیری از امراض و پرسشها پوستی بیان کرد و گفت: مردم تلاش کنند هر جا که مراجعه می کنند با مطالعه قبلی باشدتا هم از صلاحیت افراد اطمینان کامل داشته باشند و هم این که دچار امراض و پرسشها پوستی نشوند.

انواع آگهی های تبلیغاتی اغواگرانه در زمینه پوست بر در و دیوار، نه تنها صورت شهر را نازیبا کرده است بلکه صورت ای در هم ریخته و تلخ جهت مشتریانی برجای می گذارد که

هنجنی به نقش و اهمیت اطلاع رسانی در این زمینه اشاره و تاکید کرد که رسانه ها نقش مهمی در آگاه سازی و ساختن فرهنگ شهروندان دارند.

**معضلی به نام همدستی واردکنندگان تجهیزات پزشکی با غیرمتخصصان

دکتر محمد ایمانی متخصص پوست هم ضمن بیان این عنوان که عمل های قشنگی یک تقاضای غیرقابل انکار دارد، گفت: انجام این عمل ها اغلب یک نیاز مبرم طبی نیست و این گونه نیست که اگر کسی فلان عمل قشنگی را انجام ندهد دچار مسئله سلامتی حاد می شود. ولی به دلایلی به تقاضای روز جامعه تبدیل شده است که روزبه روز بر تعداد مراجعه کنندگان افزوده می شود بنابراین باید به صورت علمی و به وسیله افراد متخصص صورت گیرد تا زیان و خسرانی به بار نیاورد.

حراج سلامتی در بازار مکاره پوست و قشنگی

ایمانی با انتقاد از ورود غیر متخصصان به این عرصه، گفت: پشت پرده بسیاری از این مراکز زیرزمینی و تبلیغات اغوا کننده آنها، شرکت های واردات تجهیزات پزشکی هستند که جهت فروش زیاد تجهیزات و دستگاه های خود، دوره های آموزشی چند روزه برگزار می کنند و موجب تکثیر مراکز غیر مجاز و ورود غیر متخصص ها به حوزه قشنگی می شوند.

از نگاه این متخصص، نبود نظارت های دقیق موجب ورود بی ضابطه این تجهیزات و لوازم پزشکی از جمله دستگاه های لیزر به مطب پزشکان غیر متخصص یا حتی آرایشگاه ها شده است هست. پرونده شکایت های مردمی در دکتر قانونی گواه این مطلب است که انجمن متخصصان پوست کشور عزیزمان ایران این آمادگی را دارد که در رسانه ها راجع به مسایل مربوط به حوزه قشنگی به مردم اطلاع رسانی کند.

ورود ارگان های نظارتی به این عرصه و برخورد با متخلفان هم دیگر راهکاری بود که ایمانی به آن اشاره و خاطرنشان کرد: رسانه هم نقش موثری در کم کردن جرایم و حجم وسیع تبلیغات کاذب دارند. تصویر العمل شرکت نظام پزشکی به این ماجرا هم صدور اطلاعیه بوده است که در این اطلاعیه عنوان شده است برگزاری دوره های متفاوت آموزشی در زمینه پوست و مو، زیبایی، فاقد هر گونه اعتبار و گواهی های صادره فاقد وجاهت قانونی هست.

واژه های کلیدی: انجمن | بازار | پزشکی | تبلیغات | تجهیزات | تبلیغات | متخصص پوست | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog